תהליך האבחון הראשוני לצורך השתלות שיניים

אם החלטת לשקול אפשרות של השתלות שיניים, שים לב כי השתלים מהווים בעצם את "היסודות" לטיפול השיקומי, ולכן חשוב כי הרופא המשקם יהיה מעורב בשלב התכנוני, ולא רק הרופא המנתח. במרפאתנו הטיפול הכירורגי והשיקומי משולב ולכן נמנעת בעיית התקשורת בין הרופא המנתח לרופא המשקם. על הרופא לקבוע את הקשיים הקיימים הקשורים במצב הפה, ולהעריך את צורת השיקום הרצויה לאותו מטופל. לאחר קביעת הטיפול השיקומי הרצוי, תבוצע תוכנית הטיפול הכירורגית. הצוות ילווה אותך לאורך כל התהליך, כולל המעקב ארוך-הטווח אחר השתלים.

זכרו ,הצוות המטפל יבחר ראשית את סוג השיקום המועדף על ידך ואחר כך יבדוק האם העדפותיך ניתנות לביצוע על ידי בדיקת הממצאים הקליניים והרנטגניים שבפיך. רק לאחר שיבחרו אמצעי השיקום הסופי, ניתן להמשיך בטיפול ההשתלות - "סוף מעשה במחשבה תחילה".

האם אני מתאים לביצוע השתלות?

נדירים הם המקרים בהם לא ניתן לבצע השתלות מסיבות רפואיות . גיל כרונולוגי לבדו אינו התווית נגד לביצוע של שתלים,.וגם מתרפאים מבוגרים מאד (אפילו בשנות התשעים לחייהם) יכולים ליהנות מיתרונות השתלים, במיוחד לאור העובדה שהם בדרך כלל אילו שזקוקים להם הכי הרבה. קיימים מצבים רפואיים שמעלים את הסיכון לקליטה תקינה של השתלים כמו עישון, סכרת לא מאוזנת, אוסטאופורוזיס לא-מטופלת. בכל מקרה, לצורך בירור נוסף לפני ההשתלות , יתכן שנמליץ להתייעץ , עם רופא המשפחה או הרופא המטפל בהקשר למגבלות הרפואיות שלך.

העמותה להשתלות דנטליות ICOI - International Congress of Oral Implantologists DGOI Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie ALD - Academy of Laser Dentistry